6

ابداع باتری پوشیدنی با کاربرد در جلیقه‌های سربازانباتری های با چگالی فوق العاده بالا دو برابر انرژی بیشتری را در اختیار سربازان قرار می دهند.

به گزارش ایسنا، در سال 2022، آمپریوس شروع به ارسال باتری‌های آند سیلیکونی برجسته خود کرد و ادعا کرد که سلول‌های باتری آن بالاترین چگالی را در جهان دارند.

به گفته نیو اطلس، این شرکت اکنون بر روی یک مورد استفاده منحصر به فرد تمرکز کرده است، یک باتری نظامی برای سربازان.

ایده این شرکت به اندازه کافی ساده است. سربازان آینده باید حداکثر انرژی را با کمترین وزن ممکن حمل کنند تا سخت افزارهای الکتریکی حیاتی را که حمل می کنند تامین کنند.

آمپریوس ادعا می‌کند که باتری‌های بسیار متراکم آن، زمان کار دستگاه‌های موجود را دو برابر می‌کند و به سربازان اجازه می‌دهد بدون توقف برای شارژ کردن دستگاه‌هایشان، مدت بیشتری در خدمت بمانند.

ارتش ایالات متحده در حال کار بر روی نسل بعدی باتری های پوشیدنی است که به سربازان یک منبع انرژی جهانی برای سیستم تقویت بصری یکپارچه و سایر تجهیزات ارتباطی حیاتی، حسگرها، لوازم الکترونیکی پوشیدنی و غیره می دهد.

ایده این است که باتری های مختلف با اشکال و اندازه های مختلف را با یک منبع تغذیه ساده که با ساختاری نازک و انعطاف پذیر طراحی شده است، جایگزین کنید.

شرکتی به نام Inventus Power نسل فعلی باتری های پوشیدنی را تولید می کند. شرکت آمپریوس نیز یکی از کارشناسان تولید باتری است که سلول های انرژی بالای اینونتوس را برای این پروژه تامین کرده است. این شرکت در ژانویه اعلام کرد که اولین تحویل سلول‌های لیتیوم ایمن آند سیلیکونی را برای این پروژه تکمیل کرده است و اکنون تأیید کرده است که سلول‌هایی را برای توسعه بیشتر باتری‌های پوشیدنی تامین خواهد کرد.

مدیر عامل آمپریوس دکتر کانگ سون در بیانیه ای گفت: «این باتری نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی در راه حل های نیروی زمینی ارتش ایالات متحده است و نقش مهمی در افزایش زمان ماموریت و قابلیت اطمینان سربازان پیاده نظام ایفا خواهد کرد.

SiMaxx علامت تجاری این باتری آمپریوس است که آند سیلیکونی را با آند سنتی گرافیت در ساختار نانوسیمی جایگزین می کند. سیلیکون حاوی 10 برابر یون های لیتیوم بیشتر برای ظرفیت انرژی بهتر است، در حالی که پیکربندی نانوسیم بهتر انبساط و انقباض حجم مرتبط با حرکت یون را برای جلوگیری از تخریب سیلیکون تطبیق می دهد.

سلول های سیمکس چگالی انرژی تا 500 وات ساعت بر کیلوگرم وزن و 1300 وات ساعت بر کیلوگرم حجم را ارائه می دهند.

باتری‌های آمپریوس تا سال 2022 دارای بالاترین چگالی انرژی در صنعت باتری هستند و به نظر می‌رسد که ادعای جدید آنها امروز نیز مانند آن زمان معتبر است.

در حالی که شاهد معرفی باتری‌های 500 وات ساعت بر کیلوگرم بوده‌ایم، و برخی از آنها حتی از مرز 700 وات ساعت بر کیلوگرم در یک محیط آزمایشگاهی نیز فراتر رفته‌اند، باتری‌های Simex بالاترین چگالی هستند که دیده‌ایم و آماده استفاده هستند.

این چگالی انرژی برتر به سلول های Simex اجازه می دهد تا انرژی حمل شده را در مقایسه با راه حل های باتری نظامی موجود بدون افزایش وزن یا اندازه بسته، دو برابر کنند. این به سربازان این قدرت را می دهد که بدون توقف در بارگیری، ماموریت های طولانی تری را انجام دهند.

سال گذشته، یک نسخه 390 وات ساعت بر کیلوگرم از سلول‌های سیمکس با الکترولیت ژل پلیمری آزمایش ارتش ایالات متحده را پشت سر گذاشت، یک گام بزرگ رو به جلو برای باتری، که قرار است توسط سربازانی که با گلوله، ترکش و سایر خطرات در میدان جنگ استفاده می‌کنند، استفاده کنند. . ، برای استفاده.

این باتری ها با یک زره بدن برای پوشیدن روی سینه، پهلو یا پشت ادغام می شوند.

با این پروژه، ارتش ایالات متحده قصد دارد به آمپریوس کمک کند تا ظرفیت تولید خود را تا می 2030 افزایش دهد.

فراتر از ابزارهای پوشیدنی قدرتمند، فناوری باتری آمپریوس توجه صنایع هوایی برقی، ماهواره ای و هواپیماهای بدون سرنشین را نیز به خود جلب کرده است و در چالش خودروهای خورشیدی نیز مورد توجه قرار گرفته است. این باتری در رویدادهای سال گذشته چهار جایگاه برتر را به خود اختصاص داد.

اگرچه هنوز برنامه خاصی برای استفاده از این نوع باتری در خودروهای الکتریکی نشنیده ایم، اما این شرکت از این بازار به عنوان بازار آینده یاد می کند و برد تسلا مدل 3 EV را از 500 کیلومتر به 880 کیلومتر ظرفیت باتری با سیلیکون افزایش می دهد. آند

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا