13

ایران اقدام استرالیا را شدیدا محکوم کرد


من گزارش میدم خبرگزاری تسنیموزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اقدامات رژیم استرالیا برای تحریم برخی از مقامات و نهادهای حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران را به شدت محکوم می کند.

سکوت استرالیا و شرکای آن در قبال اقدامات تجاوزکارانه و نقض قوانین و حقوق بین الملل رژیم صهیونیستی در حمله به مقر دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران و موضع این کشورها در قبال اقدامات مشروع ایران علیه این رژیم در چارچوب قانون اساسی حق ذاتی دفاع از خود بر اساس ماده 51 منشور سازمان ملل متحد نشان دهنده خوبی از رویکرد دوگانه استرالیا و شرکای غربی آن برای توسعه در منطقه است.

رویکرد دوگانه استرالیا و شرکای آن در انتخاب گزینشی هنجارهای بین المللی نه تنها کمکی به کاهش بی ثباتی در منطقه نمی کند، بلکه با سکوت در برابر حمله رژیم صهیونیستی به مقرهای دیپلماتیک، سلاح های خود را در کشتار وحشیانه مردم بی دفاع فراهم می کند. در غزه، رژیم اسرائیل قوانین بین المللی را زیر پا می گذارد، ارتکاب جنایات جنگی را تشویق می کند و منجر به بی ثباتی در منطقه می شود.

دلیل اصلی تنش و ناامنی در منطقه، اشغالگری و رویکرد جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در کشتار مردم فلسطین و حمایت بی رحمانه ائتلاف خبیث از جمله استرالیا از این رژیم است.

جمهوری اسلامی ایران رویکرد غیرقانونی توسل به تحریم های استرالیا و تبعیت از آن توسط واشنگتن را به شدت محکوم می کند و حق مقابله به مثل را برای خود محفوظ می دارد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا