14

تاریخ اولین مناظره بایدن و ترامپ مشخص شد؛ انتخاب کدامیک به نفع ارزهای دیجیتال خواهد بود؟


سرانجام زمان مناظره جو بایدن و دونالد ترامپ، نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری آمریکا در سال 2024 تعیین شد و این دو برای اولین بار پس از چهار سال در ماه ژوئن در مقابل یکدیگر سخنرانی خواهند کرد.

در این سرزمین همه برنده اند!

به گزارش میهن بلاک چین، بایدن روز گذشته در توییتی اعلام کرد که دعوتنامه CNN برای مناظره های ریاست جمهوری در 27 ژوئن (7 ژوئیه 1403) را دریافت کرده و قصد دارد ترامپ را به چالش بکشد. ترامپ نیز در مصاحبه با فاکس نیوز این گفتگوها را تایید کرد.

در حال حاضر، پرونده های ترامپ از جمله جعل سوابق تجاری مربوط به انتخابات ریاست جمهوری 2016 یا پرونده های قضایی در دادگاه های نیویورک، فلوریدا، کلمبیا و جورجیا همچنان مفتوح است و وضعیت آنها تا ژوئن مشخص نیست.

این مناظره در حالی برگزار می شود که نه بایدن و نه ترامپ به عنوان نامزدهای رسمی حزب خود انتخاب نشده اند. انتظار می رود که کنوانسیون ملی دموکرات ها و جمهوری خواهان به ترتیب در ماه آگوست و جولای تشکیل جلسه داده و نامزدهای رسمی را انتخاب کنند.

انتظار می رود ارزهای دیجیتال نقش مهمی در انتخابات نوامبر آمریکا ایفا کنند. در حال حاضر با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بسیاری از رای دهندگان به دنبال شفاف سازی موضوع دو نامزد اصلی یعنی بایدن و ترامپ در رابطه با ارزهای دیجیتال هستند.

تغییر موضع ترامپ در مورد ارزهای دیجیتال

ترامپ هفته گذشته در مهمانی ای که برای خریداران مجموعه NFT خود برگزار کرد، خاطرنشان کرد که هیچ مشکلی با ارزهای دیجیتال در ایالات متحده وجود ندارد. با این حال، پیش از آن او بارها در دوران ریاست جمهوری خود مخالفت خود را با ارزهای دیجیتال اعلام کرده و حتی ادعا کرده است که بیت کوین یک «تقلب» است.

به گفته بسیاری، در حال حاضر شاهد چرخش 180 درجه ای دونالد ترامپ و تغییر موضع وی در قبال ارزهای دیجیتال هستیم. او قبلاً در مصاحبه ای استدلال کرده بود که بیت کوین جایگاه خود را پیدا کرده است و به دلیل پذیرش آن توسط تعداد زیادی از مردم، نیاز به قانون دارد. او همچنین اخیراً از حامیان کریپتو خواسته به او رای دهند و اشاره کرد که بایدن “حتی نمی داند ارز دیجیتال چیست.” او حتی در این زمینه گفت:

Gensler بسیار ضد رمزنگاری است. دموکرات ها بسیار مخالف آن هستند [اما] من با آن خوب هستم، می خواهم مطمئن شوم که در جای خود محکم است، اما برای من خوب است.

چه خبر از دموکرات ها؟

در حال حاضر، بسیاری از قانون‌گذاران و فعالان صنعت کریپتو از بایدن خواسته‌اند که رأی حامیان ارزهای دیجیتال در سال 2024 را در نظر بگیرد و روی آن سرمایه‌گذاری کند. و دولت و سناتورهای دموکرات، از جمله الیزابت وارن، بارها به ارزهای دیجیتال حمله کرده اند.

اگرچه بایدن به ندرت شخصاً در مورد دارایی های دیجیتال صحبت می کند، اما چندین بار از موقعیت خود برای مخالفت با قوانین و سیاست های سخت تر علیه صنعت کریپتو استفاده کرده است. در آخرین اقدام، در حالی که مجلس نمایندگان ایالات متحده در حال بررسی قطعنامه ای علیه حفظ بانکی ارزهای دیجیتال بود، بایدن اعلام کرد که این قطعنامه را وتو خواهد کرد.

آخرین باری که بایدن و ترامپ با هم روبرو شدند در مناظره ریاست جمهوری 2020 در سپتامبر بود. در آن زمان، نه بایدن و نه ترامپ درباره ارزهای دیجیتال یا فناوری بلاک چین صحبت نکردند.

وایلی نیکل، نماینده دموکرات، در مورد رأی دارنده ارزهای دیجیتال توییت کرد:

بسیاری از دارندگان کریپتو رای خود را با در نظر گرفتن این موضوع انتخاب می کنند و ما در آستانه از دست دادن رأی آنها در انتخابات آینده هستیم.

ترامپ یا بایدن؛ کدام یک برای صنعت کریپتو بهتر است؟

پاسخ به این سوال که کدام یک از نامزدهای اصلی در انتخابات ایالات متحده به نفع صنعت کریپتو خواهد بود، چندان ساده نیست. ترامپ در دوران ریاست جمهوری قبلی خود بارها اعلام کرد که تنها می‌خواهد دلار آمریکا اولین ارز جهان باشد و مخالفت خود را با صنعت کریپتو به طور علنی اعلام کرد. با این حال، اقدامات اجرایی علیه این صنعت در دوران بایدن تشدید شده است و خشم بسیاری را برانگیخته است.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano، معتقد است که عدم حمایت از نامزدهای طرفدار صنعت کریپتو در انتخابات پیش رو می تواند منجر به راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی و افزایش شدت نظارت بر این صنعت شود. وی مدعی است که دولت بایدن در طول 4 سال ریاست خود فعالانه تلاش کرده است تا ارزهای دیجیتال را تضعیف کند و به دنبال محدود کردن این صنعت بوده است و حمایت وی در این انتخابات می تواند عواقب فاجعه باری داشته باشد.

به گفته هاسکینسون، انتخاب ترامپ در این شرایط گزینه بهتری برای صنعت ارزهای دیجیتال خواهد بود، زیرا او مانع رشد و نوآوری ارزهای دیجیتال نمی شود و حمایت عمومی خود را از صنعت کریپتو در ماه های اخیر نشان داده است.

هنوز مشخص نیست که بحث ارزهای دیجیتال و صنعت کریپتو در کدام بحث برگزار می شود. مناظره دوم بایدن و ترامپ نیز در 10 سپتامبر (20 سپتامبر 1403) برنامه ریزی شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا