14

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳


بیت کوین نتوانست بهبود خود را در این هفته حفظ کند و این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نخواهند شد و از این رالی برای فروش استفاده می کنند. با این حال، گاوها در اولین روز هفته شروع قدرتمندی داشتند و حرکت آنها به وضوح حرکت کافی برای رشد بیشتر دارد.

در این سرزمین همه برنده اند!

من گزارش میدم خانه بلاک چینبا این حال، تحلیلگران هنوز در مورد عملکرد قیمت نگران هستند چرخه پس از ذوب به گفته تیموتی پترسون، بنیانگذار و مدیر ارشد سرمایه گذاری Cane Island Alternative Advisors، خوش بین هستند. قیمت بیت کوین ممکن است در 9 ماه آینده به “بین 175000 تا 350000 دلار” برسد. پیترسون در یک پست ایکس (توئیتر سابق) هشدار داد که “این بازار صعودی در ژانویه 2025 به پایان خواهد رسید.”

نقشه حرارتی بازار ارز دیجیتال - منبع: Coin360نقشه حرارتی بازار ارز دیجیتال - منبع: Coin360
هیت مپ بازار ارز دیجیتال – منبع: Coin360

با وجود اقدامات منفی قیمت، برخی از شرکت های مالی سنتی همچنان به افزودن بیت کوین به پرتفوی خود ادامه می دهند. جی پی مورگان چیس (جی پی مورگان چیس) و ولز فارگو (ولز فارگو) در پرونده خود در 10 می (21 مه) در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اعلام کردند که در یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) سرمایه گذاری کرده اند. اگرچه خرید بیت کوین آنها کوچک است، اما به نظر می رسد که آنها گامی در مسیر درست هستند.

تحلیل فنی قیمت بیت کوین

خریداران با موفقیت از سطح 59600 دلار دفاع کردند، اما نتوانستند بیت کوین را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (62650 دلار، موج آبی) برسانند. این نشان دهنده جنگ شدید بین گاو نر و خرس است.

شیب نزولی میانگین متحرک 20 روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی نشان داد که خرس ها در مسیر صعود قرار دارند. با این حال، گاوها توانستند با موفقیت قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند قیمت را بالاتر از این سطح حفظ کنند، قیمت بیت کوین می تواند به بالا نیز برسد 67250 دلار در حال رشد است. خریداران برای شروع یک تجمع 73777 دلارآنها باید این مقاومت را بشکنند.

از سوی دیگر، اگر سطح 59600 دلار شکسته شود، بیت کوین ممکن است آستانه قیمت 1 می (12 مه) را در 56552 دلار مجدداً آزمایش کند، احتمالاً شاهد حمایت خریداران در این سطح خواهیم بود، اما اگر خرس ها بتوانند این سطح را نیز بشکنند قیمت بیت کوین ممکن است به سطح 61.8% فیبوناچی اصلاحی در 54298 دلار سقوط کند.

شیب میانگین متحرک در نمودار 4 ساعته در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی نیز نزدیک به خط وسط است که نشان دهنده کاهش فشار فروش است. قیمت بیت کوین توانست افزایش یابد میانگین متحرک ساده 50 روزه رسیدن، نشان دهنده تلاش گاوها برای بازگشت است. در چنین حالتی، قیمت بیت کوین می تواند تا افزایش یابد 63500 دلار و سپس به بالا 65500 دلار در حال رشد است. شکست بیش از این مقاومت می تواند نشانه ای از ضعف نزولی باشد.

یک حمایت مهم که باید مراقب آن بود، سطح 59600 دلار است، اگر این سطح شکسته شود، فروش می تواند آغاز شود و کاهش قیمت تا 56،552 دلار ادامه خواهد داشت.

کوین تلگراف

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا