13

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق:طلافروشان باید شفاف شوند


حمیدرضا دگانی نیا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیموی در خصوص مقاومت دلالان طلا برای ثبت معاملات خود در سامانه معاملات جهانی، اظهار داشت: این موضوع همچنان برای ما مطرح است. چرا که از سال 1401 اعضای صنف طلا و جواهر به مشکل فوق اطلاع داشتند و از آن زمان تاکنون بیش از 30 دوره آموزش طلافروشان تنها در استان تهران انجام شده است.

وی افزود: این کلاس ها به غیر از استان تهران در سایر استان ها نیز برگزار می شود. به نظر ما استقبال فعالان طلا و جواهر باید خیلی بیشتر از اینها باشد و امیدواریم اجرای قانون موفق باشد. این صنف مانند سایر اصناف اولویت دارد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن اشاره به اینکه شفافیت تشکل های صنفی به نفع مردم خواهد بود، گفت: وقتی شفافیت در همه حوزه های اقتصادی وجود داشته باشد، اولین نتایج برای مردم خواهد بود. بنابراین دیدن نتایج مثبت همه اصناف را به سمت شفافیت گام برمی دارد.

دهقانی نیا در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر امکان الحاق دسته جدیدی از کالاها به تبصره 4 ماده 18 گفت: در صورت نیاز پس از بررسی های فنی، کارشناسی، همفکری کارشناسان و در عین حال هماهنگی با سایرین. موسسات موضوع در دولت مطرح می شود و در نهایت تعداد خطوط تولیدی که باید در سامانه اضافه و ثبت شود، نهایی می شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا