7

قابلیت‌های جدیدی برای هوش مصنوعی ChatGPT معرفی شدند


ویژگی های OpenAI سمعی و دیداری یک مورد جدید برای ChatGPT معرفی کرد. به عنوان مثال، اکنون می توانید مسائل ریاضی نوشتاری را به این چت ربات هوش مصنوعی ارائه دهید و ChatGPT آنها را مرحله به مرحله حل می کند.

بخشی از رویداد OpenAI امروز به قابلیت های جدید ChatGPT اختصاص داشت. ابتدا قابلیت های صوتی این ربات چت به نمایش گذاشته شد و مهندسان OpenAI از آن خواستند تا یک داستان ربات ایجاد کند و بگوید. لحظه قابل توجه دیگر این است که در حین گفتن این داستان، میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری OpenAI از او خواست که داستان را با صدای یک ربات واقعی تعریف کند و ChatGPT بلافاصله صدای او را تغییر داد.

بهبود ظاهر ChatGPT AI با دسترسی به دوربین

علاوه بر این، هوش مصنوعی ChatGPT اکنون به دوربین گوشی کاربران دسترسی دارد و می تواند وظایف را بر اساس محتوایی که از طریق دوربین مشاهده می کند انجام دهد. برای نشان دادن این قابلیت، تیم OpenAI یک معادله ریاضی را روی کاغذ نوشت و برای کمک به حل آن به ChatGPT نشان داد. در پاسخ، ChatGPT آنها را راهنمایی می کند تا به جای ارائه پاسخ قطعی، قدم به قدم پاسخ مشکل خود را بیابند.

در طول این رویداد، قابلیت های تجسم ChatGPT در یک محیط دسکتاپ برای بررسی و تجزیه و تحلیل کد نشان داده شد. OpenAI که در همان رویداد از نسخه دسکتاپ ChatGPT فاش کرده بود، در این تست به سراغ قابلیت های کدنویسی چت بات خود رفته و این مدل هوش مصنوعی توانسته اطلاعاتی در مورد کدهای نوشته شده در محیط کار ارائه دهد و کاربر را از مشکلات احتمالی در آنها مطلع کند.

علاوه بر این، ربات چت همچنین می تواند نمودارها را مشاهده کند و بازخورد و اطلاعات واقعی در مورد آنها ارائه دهد.

سپس نوبت به قابلیت های ترجمه ChatGPT رسید که پیشرفت های جدیدی دریافت کرد.

در طول این رویداد، تیم OpenAI قابلیت های ChatGPT را به عنوان یک ابزار ترجمه همزمان به نمایش گذاشت. هوش مصنوعی این شرکت ابتدا کلمات ایتالیایی را از موراتی دریافت کرد و سپس آنها را به انگلیسی تبدیل کرد. موراتی سپس پاسخی انگلیسی به آن ارائه کرد و ChatGPT پاسخ او را به ایتالیایی توضیح داد.

به نظر می رسد OpenAI با معرفی این ویژگی، یک دستیار ترجمه مهم برای مسافران فراهم کرده است.

یکی دیگر از ویژگی های مهم معرفی شده توسط ChatGPT، امکان تشخیص احساساتی مانند شادی یا غم با نگاه کردن به چهره کاربران از طریق دوربین است. البته این قابلیت تا چند هفته آینده عرضه خواهد شد.

OpenAI در طول این رویداد، همچنین از مدل GPT-4o با هوش مصنوعی بر اساس گزارش OpenAI، این مدل در درک و بحث در مورد تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران بسیار بهتر از سایر مدل های موجود عمل می کند. به عنوان مثال، به شما امکان می دهد از یک منو به زبان دیگری عکس بگیرید و از GPT-4o بخواهید آن را ترجمه کند.

در آینده با کمک این مدل می توانیم در موارد جالب دیگر کمک بگیریم. به عنوان مثال، می توانید ChatGPT یک بازی ورزشی زنده را نشان دهید تا قوانین را برای شما توضیح دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا