9

نکونام: همه می‌خواهند ما ببازیم


جواد نکونام

اقتصاد 24- جواد نکونام، سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پس از دیدار تیمش مقابل خوزستان در ورزشگاه آزادی که با برتری یک بر صفر آبی پوشان به پایان رسید، گفت: از شما تشکر می کنم. هواداران استقلال این برد متعلق به آنهاست. انرژی و قدرتی که امروز به تیم ما دادند واقعا خیلی به ما کمک کرد و خدا را شکر شرمنده آنها نشدیم و این سه امتیاز را با عشق به آنها دادیم.

وی افزود: می دانستیم بازی سختی است زیرا فولاد به مصاف ما آمد تا زمین نخورد و بازیکنان این تیم دوست دارند از زمان بازی و شرایط بازی به نفع خود استفاده کنند و علاقه مند هستند که بازی را از بازی خارج کنند. ما این موضوع را با بازیکنان در میان گذاشته ایم تا بتوانیم با افزایش سرعت بازی از این موضوع جلوگیری کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران خاطرنشان کرد: اگرچه تیمش در نیمه اول فرصت گلزنی داشت اما از شرایط بازی راضی نیست، اگر دقت می‌کردیم می‌توانستیم گل‌های بیشتری به ثمر برسانیم، اما هدف ما پیروزی بود. بازی چون بازیکن تعویضی نداشتیم و در دقایق پایانی شرایط برایمان سخت شد.

نکونام اضافه کرد: به جز یک صحنه به حریف فرصت ندادیم و می توانستیم در دقایق پایانی روی ضدحمله به گل برسیم. سازماندهی و فرم خوبی داشتیم و توانستیم نتیجه خوبی بگیریم.

وی با بیان اینکه به هواداران استقلال می گویم همه می خواهند ما ببازیم و از هر راهی که فکرش را بکنید از ما داستان می سازند تا نتیجه نگیریم، گفت: باید تمرکز کنیم و باشد که ما کار را انجام دهیم تیم ما باید برای هواداران پیروز شود. باید برای اتفاقات مسابقه آماده شویم و تمرکز داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران با تاکید بر اینکه تیمش تا اینجای کار در لیگ کار بزرگی کرده است، گفت: اگر شرایط استقلال عالی بود خیلی زودتر جشن قهرمانی می گرفتیم . همه چیزهای کوچک و بزرگ را وسط می گذارند تا ما عجولانه نتیجه گیری نکنیم. برای استقلال می خواهند موی ماست را بردارند، نمک و شکر را بردارند و تیم های دیگر را با هواداران بازی کنند. همه قوانین برای استقلال تغییر می کند اما برای حریف نه. بازی استقلال بدون هوادار برگزار شد پس چرا بازی دیگری با تماشاگر برگزار می شود؟

نکونام ادامه داد: افرادی هستند که با این رنگ طرف هستند و در فوتبال تصمیم می گیرند و امیدوارم شرایط به گونه ای باشد که هر تیمی شایسته قهرمانی باشد.


بیشتر بخوانید: نکونام دوباره پیشتاز شد


نکونام درباره داوری هم گفت: داوری که خوب و قوی باشد نیازی به صحبت نیست. داور این مسابقه یکی از داوران بین المللی فوتبال است و می دانیم که اگر اشتباه کند، فوتبالی است و به همین دلیل همیشه مورد اعتماد کامل است.

وی درباره عملکرد تورانیان بازیکن تیمش نیز گفت: سامان بازیکن خوش آتیه ای است و این اولین بازی او نبود و قطعا در آینده بازی های درخشانی خواهد داشت و عملکرد او همان چیزی بود که ما می خواستیم و شاید تنش به وجود آمد. در حضور تماشاگران اما اجرای فوق العاده ای ارائه کرد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره تمدید بازیکنان این تیم گفت: ما مشکلی نداریم و باشگاه به بازیکنان سال قبل بدهکار است و منتظر هستیم تا فعالیت های نقل و انتقالاتی انجام شود و بازیکنان تسویه حساب کنند. حساب ها و تمدید بازیکنانی که در استقلال هستند به دلیل مردانگی ابراز شده در این تیم می مانند مگر اینکه خود بازیکن بخواهد در استقلال بماند. با توجه به مصدومیت ها و اتفاقات رخ داده، لیست استقلال جا دارد و امیدوارم لیست به حالت قبل برگردد و بازیکنان بیشتری داشته باشیم. با 19 بازیکن چگونه در آسیا حضور خواهیم داشت و با تیم های بزرگی که 15 بازیکن خارجی دارند رقابت می کنیم؟ من همه بازیکنان را می خواهم و همچنین به باشگاه اطلاع می دهم که همه بازیکنان در ترکیب باقی می مانند.

نکونام در خصوص موارد مطرح شده به ویژه در مورد رنگ پیراهن خود قبل از بازی با باشگاه فوتبال خوزستان گفت: از آنجایی که برخی مسائل مثمر ثمر بود، برخی به این روند ادامه می دهند. می گویند بیانیه نده، مصاحبه می کنند، می گویند مصاحبه نکن، مدیر رسانه صحبت می کند و عده ای می گویند همه چیز خارج از کنترل است و وضعیت خوبی برای فوتبال نیست. منظورم همه فوتبال است نه فقط استقلال و پرسپولیس.

وی با بیان اینکه رقابت با یحیی گل محمدی و عثمر رقابتی است که باعث پیشرفت او در آینده می شود، خاطرنشان کرد: می جنگیم و امیدواریم هر تیمی شایسته قهرمانی باشد. ما سخت کار می کنیم و این مشکلات وجود دارد و به بازیکنان گفتم برای هر کاری آماده باشند. برخی مشکلات تمرکز بازیکنانم را مختل می کند. باید بگویم این مشکلات گریبان بازیکنان استقلال را نمی گیرد. ما کشورمان را می شناسیم چون اهل فوتبال هستیم.

نکونام درباره آخرین وضعیت آرمین سهرابیان توضیح داد: مرادمند می تواند امروز بازی کند اما اگر بازی کند ممکن است سه بازی آینده را از دست بدهد. آرمین سهرابیان همینطور بود و امروز می توانست بازی کند. سلامتی بازیکنم برایم مهم بود و به آینده او توجه می کنم تا با آینده اش بازی نشود. من ریسک نمی کنم و از هر بازیکنی که سالم باشد استفاده می شود و خدا را شکر شرایط بازیکنان رو به بهبود است.

وی در پاسخ به سوالی درباره حاشیه مشکی پیراهنش مقابل فولاد خوزستان، باز هم تاکید کرد: از مرز نپرسید. خنده دار است اگر در مورد آن صحبت کنم.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا